Drodzy!

 

Znów spotykamy się zarówno we wspólnej przestrzeni w Warszawie przy ul. Śniadeckich (ograniczona liczba osób), jak i w internecie (dzięki platformie Zoom) -
dopóki warunki nie pozwolą na spotkania
całej Sanghi na Śniadeckich.

 Jesteśmy grupą ludzi w różnym wieku, różnych zawodów, różnych tradycji religijnych i duchowych.

Spotykamy się co tydzień (w poniedziałki), aby wspólnie praktykować uważność, zgodnie z tradycją wietnamskiego mistrza zen Thích Nhất Hạnha.

Medytujemy – słuchając dźwięku dzwonu, siedząc czy chodząc, a także w uważnej rozmowie. Dzielimy się w niej z innymi tym, co jest w naszych sercach – zainspirowani wybranym wcześniej tekstem albo czymś, co jest ważne dla kogoś właśnie w tej chwili. Wszystko to staramy się objąć nieosądzającą uważnością – tak bardzo, jak tylko potrafimy. Na spotkaniach sobotnich dyskutujemy ponadto o naukach Buddy.

Jeśli masz pytania - napisz (lub poszperaj po stronie).

Praktykujący poza Warszawą

DotykZiemiLogo
FB

 

 

Sangha logo
FB

 

 

Humanum
FB

     

Osoby mieszkające daleko od Poznania, Wrocławia, Pabianic czy Warszawy zapraszamy do korzystania ze spotkań w przestrzeni internetu.

Zapraszamy na:

 • codzienną, 20-minutową medytację na Skype, o godzinie 7.30.
  Opis znajdziecie tutaj.

 • comiesięczne spotkanie na platformie Zoom – w programie medytacja, zwykle w połączeniu z czytaniem wybranego tekstu, zazwyczaj Thich Nhat Hanha, a potem dzielenie się własnymi doświadczeniami, związanymi z tematem.
  Opis znajdziecie tutaj.

Poniżej przedstawiamy listę miast, w których (lub w pobliżu których) mieszkają osoby praktykujące w tradycji Thich Nhat Hanh'a i starające się znaleźć przyjaciół do wspólnej praktyki.

 • Bydgoszcz
 • Gdańsk
 • Lublin
 • Łódź
 • Sosnowiec
 • Szczecin

Jeśli mieszkasz w pobliżu, zachęcamy do napisania do nas – skontaktujemy z odpowiednią osobą.

Jeśli mieszkasz gdzieś dalej, a chciałbyś, chciałabyś, żeby umieścić twoje miasto na liście – też napisz.

A jeśli chcesz spróbować stworzyć grupę przyjaciół (można zacząć od dwóch osób!), zainteresowanych praktykowaniem uważności – zajrzyj na stronę Sangha, znajdziesz tam kilka załączników, m. in. Praktyka Sanghi.pdf, z których można czerpać pomysły i na tworzenie takiej grupy i na jej dalsze życie. I pytaj – pomożemy.

Sanghi na świecie

Sangha Uśmiech Buddy jest jedną z około tysiąca podobnych grup, rozsianych po całym świecie, ich adresy możecie znależć tutaj, a interaktywną mapę tutaj.

A tak wygląda mapa naszego regionu:

SnaghaMapMB

Watro sprawdzić, jeśli wybieracie się gdzieś w świat - może moglibyście wtedy odwiedzić bratnią Sanghę?.

 

Ośrodki

Odosobnienia organizowne są w ośrodkach klasztornych - najbliższe z nich to Plum Village we Francji i Europejski Instytut Buddyzmu Stosowanego w Niemczech.

logo-circle-pv-hills eiab-logo-new   

 Działają też ośrodki w Stanach Zjednoczonych (Deerpark, Bluecliff, Magnolia), w Tajlandii (Plum Village Thailand), Hongkongu (Plum Village Hong Kong), i Australii (Entering Stream Australia).