Drodzy!

Jesteśmy grupą ludzi w różnym wieku, różnych zawodów, różnych tradycji religijnych i duchowych. Spotykamy się (zwykle od 10 do 15 osób) co tydzień, aby praktykować wspólnie uważność, zgodnie z tradycją wietnamskiego mistrza zen Thich Nhat Hanha. Medytujemy - słuchając dźwięku dzwonu, siedząc czy chodząc. Dzielimy z innymi to, co jest w naszych sercach – zainspirowani wybranym wcześniej tekstem albo czymś, co jest ważne dla kogoś właśnie w tej chwili. Wszystko to staramy się objąć nieosądzającą uważnością - tak bardzo, jak tylko potrafimy.

Spotykamy się w Warszawie i w Internecie - na Skype.

Jeśli masz pytania - napisz (lub poszperaj po stronie).

Sangha na świecie

Sangha Uśmiech Buddy jest jedną z około tysiąca podobnych grup, rozsianych po całym świecie, ich adresy możecie znależć tutaj. Watro sprawdzić, jeśli wybieracie się gdzieś w świat - moglibyście wtedy odwiedzić bratnią Sanghę.

Specjalne stosunki łączą nas z największą sanghą w Londynie - Heart of London Sangha; uzgodniliśmy, że - na wzór miast bliźniaczych - jesteśmy sanghami bliźniaczymi.

 

Ośrodki

Odosobnienia organizowne są w ośrodkach klasztornych - najbliższe z nich to Plum Village we Francji i Europejski Instytut Buddyzmu Stosowanego w Niemczech.

logo-circle-pv-hills eiab-logo-new   

 Działają też ośrodki w Stanach Zjednoczonych (Deerpark, Bluecliff, Magnolia), w Tajlandii (Plum Village Thailand), Hongkongu (Plum Village Hong Kong), i Australii (Entering Stream Australia).

Praktykujący poza Warszawą

Nic nie zastąpi osobistych spotkań w tym samym miejscu i w tym samym czasie.

Ponieważ jednak jesteśmy - mamy nadzieję że tylko na razie - jedyną w Polsce Sanghą, działającą w tej tradycji, zapraszamy Was do korzystania ze spotkań w przestrzeni internetu.