Drodzy!

Jesteśmy grupą ludzi w różnym wieku, różnych zawodów, różnych tradycji religijnych i duchowych. Spotykamy się (zwykle od 10 do 15 osób) co tydzień, aby praktykować wspólnie uważność, zgodnie z tradycją wietnamskiego mistrza zen Thích Nhất Hạnha. Medytujemy - słuchając dźwięku dzwonu, siedząc czy chodząc. Dzielimy z innymi to, co jest w naszych sercach – zainspirowani wybranym wcześniej tekstem albo czymś, co jest ważne dla kogoś właśnie w tej chwili. Wszystko to staramy się objąć nieosądzającą uważnością - tak bardzo, jak tylko potrafimy.

Spotykamy się w Warszawie i w Internecie - na Skype.

Jeśli masz pytania - napisz (lub poszperaj po stronie).

Praktykujący poza Warszawą

 

   

Od kilku miesięcy działa w Poznaniu kolejna sangha w naszej tradycji -
Sangha Dotyk Ziemi.

Znadziecie ją  tutaj (na Facebooku) i tutaj (w Poznaniu).

Zapraszamy


Osoby mieszkające daleko od Poznania czy Warszawy zapraszamy do korzystania ze spotkań w przestrzeni internetu.

Zapraszamy na:

  • codzienną, 20-minutową medytację na Skype, o godzinie 7.30
  • comiesięczne spotkanie na Skype – w programie medytacja, czytanie wybranego tekstu, zazwyczaj Thich Nhat Hanha, a potem dzielenie się własnymi doświadczeniami, związanymi z tematem.

Napisz do nas, umieścimy Cię na liście (zawsze możesz zrezygnować) i będziemy wysyłać co miesiąc zaproszenia na spotkanie (Skype).


Poniżej przedstawiamy listę miast, w których (lub w pobliżu których) mieszkają osoby praktykujące w tradycji Thich Nhat Hanh'a i starające się znaleźć przyjaciół do wspólnej praktyki.

  • Bydgoszcz
  • Gdańsk
  • Lublin
  • Łódź
  • Wrocław

Jeśli mieszkasz w pobliżu, zachęcamy do napisania do nas – skontaktujemy z odpowiednią osobą.

Jeśli mieszkasz gdzieś dalej, a chciałbyś, chciałabyś, żeby umieścić twoje miasto na liście – też napisz.

A jeśli chcesz spróbować stworzyć grupę przyjaciół (można zacząć od dwóch osób!), zainteresowanych praktykowaniem uważności – zajrzyj na stronę Praktyka, znajdziesz tam załącznik Praktyka Sanghi.pdf, z którego można czerpać pomysły i na tworzenie takiej grupy i na jej dalsze życie. I pytaj – pomożemy.

Sangha na świecie

Sangha Uśmiech Buddy jest jedną z około tysiąca podobnych grup, rozsianych po całym świecie, ich adresy możecie znależć tutaj. Watro sprawdzić, jeśli wybieracie się gdzieś w świat - moglibyście wtedy odwiedzić bratnią Sanghę.

Specjalne stosunki łączą nas z największą sanghą w Londynie - Heart of London Sangha; uzgodniliśmy, że - na wzór miast bliźniaczych - jesteśmy sanghami bliźniaczymi.

 

Ośrodki

Odosobnienia organizowne są w ośrodkach klasztornych - najbliższe z nich to Plum Village we Francji i Europejski Instytut Buddyzmu Stosowanego w Niemczech.

logo-circle-pv-hills eiab-logo-new   

 Działają też ośrodki w Stanach Zjednoczonych (Deerpark, Bluecliff, Magnolia), w Tajlandii (Plum Village Thailand), Hongkongu (Plum Village Hong Kong), i Australii (Entering Stream Australia).