Lipowa Dolina 2019

Wyjście jest wewnątrz

 

 

 

Nauczyciel: Murray Corke, Wielka Brytania
(zapewnione tłumaczenie w obu kierunkach)

Miejsce: Ośrodek Lipowa Dolina koło Kazimierza Dolnego

Rozpoczęcie: 12 września, ok. 16.00 (czwartek)
Zakończenie: 16 września, ok. 16.00 (poniedziałek)

 

Warsztat „Budowanie Sanghi":

Rozpoczęcie: 16 września, ok. 18.00 (poniedziałek)
Zakończenie: 17 września, ok. 14.00 (wtorek)

e-mail:

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w odosobnieniu "Wyjście jest wewnątrz" i warsztacie "Budowanie Sanghi"

Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich, którzy szukają rozwoju duchowego i przemiany, i którzy chcieliby praktykować uważność. Właśnie na tym odosobnieniu, którego mottem jest „Wyjście jest wewnątrz” („The Way Out is In”), będziemy się zajmować przemianą wewnętrzną, prowadzącą do szczęśliwszego życia. Każdy – czy to będący od dawna na ścieżce przemiany, czy dopiero na początku – znajdzie tu coś dla siebie.

Kiedy oddychasz uważnie, przywodzisz umysł do ciała. Przez większość czasu umysł i ciało nie są razem. Ale kiedy łączą się, jesteś prawdziwie tu i teraz – dla przemiany i uzdrowienia.
Wspaniale jest być tak obecnym; twój oddech staje się wtedy obiektem umysłu – a ty możesz stać się wolnym człowiekiem.

(Thich Nhat Hanh)

W codziennym programie znajdą się m.in. rozmowy o naukach buddyjskich przekazywanych przez nauczyciela, siedzenie w medytacji, chodzenie w medytacji, ćwiczenia fizyczne, śpiewanie, ceremonie buddyjskie takie jak przekaz " Pięciu Treningów Uważności", a także codzienna praktyka uważności poprzez uważne jedzenie i picie herbaty, zachowywanie Szlachetnej Ciszy w określonych porach dnia, słuchanie dźwięku dzwonu i cieszenie się nicnierobieniem.

Spodziewamy się, że znów będzie z nami wiele osób, doświadczonych w praktyce uważności, w tym naszych przyjaciół z Wielkiej Brytanii.

Zapewniamy posiłki wegańskie; jeżeli wymagana jest dieta bezglutenowa, prosimy o napisanie o tym w "Informacjach dodatkowych " formularza zgłoszeniowego.

Po odosobnieniu odbędzie się (dla chętnych) poprowadzony przez Murraya  warsztat „Budowanie Sanghi", na temat tworzenia i działania Sangh naszej tradycji oraz ich współpracy na poziomie krajowym.

 

Cieszymy się, że będziemy mogli wspólnie praktykować na odosobnieniu!

Zespół organizujący
z Sanghi Uśmiech Buddy i Sanghi Dotyk Ziemi