Odosobnienie w Lipowej Dolinie

 

Dotknij Ziemi, Touch the Earth

LD2022

Zapraszamy na dziesiąte już, organizowane w Polsce, odosobnienie w tradycji Plum Village.

Odbędzie się ono w dniach 1-5 września (rozpoczniemy w czwartek około 16.00 - zakończymy spotknie w poniedziałek około 14.00) w Lipowej Dolinie, niedaleko Kazimierza Dolnego. W tym roku podjęliśmy decyzję o spotkaniu się w Lipowej Dolinie tylko na żywo – rezygnując tym samym z opcji hybrydowej.

Zyskamy w ten sposób możliwość porównania doświadczeń płynących ze spotkania na żywo i spotkań hybrydowych, które organizowaliśmy w dwóch ubiegłych latach, co - jak mamy nadzieję - pozwoli nam świadomie wybrać formułę odosobnienia w przyszłym roku.

Odosobnienie w Lipowej Dolinie poprowadzi, jak w poprzednich latach, nauczyciel z Wielkiej Brytanii Murray Corke; będzie mówił o Diamentowej Sutrze i o tym, jak związana jest ona z naszą Ziemią, jej klimatem, jej życiem.

Murray tak to opisuje:

Diamentowa Sutra ma na celu uwolnienie nas od czterech powszechnych pojęć (ja, osoba, istota żywa i  okres życia), które prowadzą do cierpienia. Zbadamy, w jaki sposób pojęcia te prowadzą do naszego poczucia oddzielenia od Ziemi, czego skutkiem jest obecny kryzys klimatyczny i ekologiczny. Uwolnienie się od tych pojęć pomoże nam na nowo połączyć się z Ziemią, znaleźć odpowiedzi na zmiany klimatyczne i degradację środowiska, a także prowadzić do prostszego i szczęśliwszego sposobu życia.

 Serdecznie zapraszamy


Jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania prosimy przekazać je tutaj: .